Motýli jsou fascinující tvorové, kteří na naší planetě poletují už okolo 130 milionů let. Přijďte se o nich dozvědět více do nově otevřeného motýlího domu Papilonia v našem OC! Čekají tam na vás nejen ti nejkrásnější exotičtí motýli, ale také záhada letadla, které se zřítilo uprostřed džungle.

Papilonie je speciálně vybudovaným ekosystémem, který nabízí motýlům bezpečné útočiště simulující přirozené prostředí. Motýli poletují ve volné expozici, a vy se tak můžete procházet v jejich bezprostřední blízkosti, pozorně si prohlédnout jejich pestrobarevná křídla a pozorovat rozdíly mezi jednotlivými druhy. Možná se vám dokonce poštěstí a některý z motýlů se usadí na vašem rameni. Příjemným a poučným zpestřením zážitku jsou také informační panely, díky kterým se o životě motýla můžete dozvědět ještě více.

A na jaké motýli se můžete v Papilonii těšit? V expozici poletuje okolo 30 druhů exotických motýlů, kteří pocházejí například z Jižní Ameriky, Mexika, jihovýchodní Asie a subsaharské Afriky. Nechybí ani druh Caligo Memnon, kterému se přezdívá obrovská sova, či Morpho Peleides s výraznými modrými křídly. Když budete mít štěstí, můžete v Papilonii kromě samotných motýlů zpozorovat i proměnu zakuklené housenky v motýla, proces, který je považován za jeden z největších zázraků přírody.

Ptáte se, jak se na návštěvu Papilonie co nejlépe připravit? Motýli mají rádi výrazné barvy a ovocné parfémy. Proto když si na sebe obléknete například žluté či červené tričko a použijete výraznější ovocný parfém, zvýšíte tím šanci, že některý z motýlů usedne právě na vaše rameno, a budete si jej tak moci prohlédnout skutečně zblízka.

Motýlí dům Papilonia má otevřeno každý den od 9 do 20 hodin a najdete ho ve 2. patře našeho OC. Budeme se na vás těšit!

Datum

26 Kvě 2024 22:00 - 22 Čvn 2024 21:00

Stažení aplikace SPOT

Obchody

Nejnovější akce